DametriU332519 DametriU332519 03-11-2022 Mathematics contestada You have $ 24 and you go to the grocery store to buy a Kit Kats snack and a drink You spent $ 1.75 on a drink If each bar of Kit Kat costs $1.49write an inequality that represents how many bars of Kit Kat you can buy