The formula for the compound interest is given as
[tex]A=P(1+\frac{r}{n})^{nt}[/tex]To check the value for the compounding at 8.01% daily
[tex]\begin{gathered} A=600,000(1+\frac{8.01}{365000})^{365} \\ A=600000(1+0.00021945)^{365} \\ A=600000(1.00021945)^{365} \\ A=600000(1.083385881) \\ A=650,031 \end{gathered}[/tex]By compounding the value at 8.02% monthly
[tex]undefined[/tex]