MabreyD581272 MabreyD581272 28-10-2022 Mathematics contestada 1. Alicia Whitman rented a mintvan for her vacation. It rentedfor $67.99 per day plus $0.41 per mile. She used the van for7 days. She paid $114.20 for gasoline during her 620-miledrive. What is her cost per mile to the nearest cent?