Becca wants to mix fruit juice and soda to make a punch. She can buy fruit juice for $3 a gallon and soda for $4 a gallon. If she wants to make 28 gallons of punch at a cost of $3.25 a gallon, how many gallons of fruit juice and how many gallons of soda should she buy?

- No text entered -