kainoaduarteluab kainoaduarteluab 18-09-2022 Mathematics contestada A 10½ ounce bottle of apple juice costs $2.49. A 16 ounce bottle costs $2.99. A 16 1/4 ounce bottle costs $2.99. Which bottle is the better buy per cost?