yogabbagabbayo yogabbagabbayo 18-09-2022 Mathematics contestada Riley bought 1.52 pounds of raisins and 1.08 pounds of prunes for $6.50. The raisins and prunes cost the same price per pound. What is the price per pound for the dried fruit? Show all work .