Answer:
10.75
Step-by-step explanation:
$118.25 / 11
We're finding the cost of each pizza. So, If a Coach bought 11 Pizza's for $118.25, We need to find how much x is. x = amount of cost per pizza. Divide $118.25 by 11 to get $10.75.
Each Pizza Costs $10.75.