caitlindeveseyj
caitlindeveseyj caitlindeveseyj
  • 02-02-2015
  • Mathematics
contestada

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?

Respuesta :

mali2190
mali2190 mali2190
  • 02-02-2015
divide 3 dollars by 0.35 and it is and you can get 8
Answer Link

Otras preguntas

Do you think that a company can own an organism?
The image shows a circle centered at point O angle AOB Measures at 42 degrees. What is the Measure of the angle acb explain your reasoning
When there is no torque acting on a body, its angular momentum is constant. True or false
With this faith, we will be able to hew out of the mountain of despair a stone of hope. With this faith, we will be able to transform the jangling discords of o
In which empire were the leaders called caliphs and encouraged knowledge and learning? 1 Western Europe 2 Byzantine Empire 3 Islamic Empire 4 Chinese Empire
You are configuring a network and have been assigned the network address of 221.12.12.0. You want to subnet the network to allow 5 subnets with 20 hosts per sub
What is the simplest form of x^2+5X-36/x^2-16 X+9/X+4 9/4 X+9/X-4 -9/4
What does multilateral mean
Question: Crash attenuators Options: breakaway sign post median barrier liquid or sand filled drum
Suppose that the U.S. could produce either 1 apple or 2 peaches, and Mexico could produce 3 apples or 1 peach by using all of their available resources. What is