The percent decrease in the music revenue is 60.2%
Percent decrease can be described as the reduction in the value of a number.
In 1999, the revenue of the company was $14.1 billion
In 2014, the revenue of the company was $5.6 billion
The percent decrease can be calculated as follows
= 14.1 - 5.6/14.1 × 100
= 8.5/14.1 × 100
= 0.602 × 100
= 60.2 %
Hence the percent decrease is 60.2%
Read more here
https://brainly.com/question/16388605
#SPJ1