Please help on this! 6th grade math! Brainliest for fastest and most accurate answer :)
![Please help on this 6th grade math Brainliest for fastest and most accurate answer class=](https://us-static.z-dn.net/files/de5/ea7e5c5146a92542b055015f9b2a646c.png)
Answer:
$28.67
Step-by-step explanation:
He bought 12.25 gallons and each gallon costs $2.34
12.25(2.34) Multiply these two numbers together to get 28.67 We needed to round up to the nearest penny.