skySaferileyLay skySaferileyLay
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Durring the day sam spent 4.85 on lunch.he also bought 7.95 each.at the end of the day he had 8.50 left.how much money did he start with?

Respuesta :

andrewlopez3 andrewlopez3
  • 06-02-2017
$21.30. You just have to add the numbers together.
Answer Link

Otras preguntas

You are not permitted to work during class unless __________.
This dog and `5` pounds balance with a `17` lb. weight. how much does a dog weight?1. 12 pounds 2. 22 pounds 3. 17 pounds 4. 5 pounds
Four oranges and 1 apple cost £2.00 what is the price of one orange?
WILL MARK BRAINLEST-30 POINTS
Extreme Eating Lately, Rena finds her herself eating non-stop, even when she isn't hungry. She feels increasingly frustrated that she cannot seem to control her
-7x - 6y = -5 -5x - 7y = -28
What is wrong with the python code number one = 23
suppose you want to model the growth rate of a baby orangutan. which type of model would you choose? explain your answer
1. How does Katherine Johnson’s role change as we get closer to Glenn’s flight? What kinds of work is she now doing? 2. Think about your life as a young kid up
3. Gweneth has two coupons for milk. Coupon A will give her $1.00 off. Coupon B offers a 20% discount. If the milk is priced at $8.89 and she can only use one o