At constant speed, the time it would take to travel 425 miles is approximately: 7.29 hours.
Speed = distance / time.
Brett and his family travels 350 miles for 6 hours.
The constant speed would be = 350/6 = 58.3 miles per hour.
Time = Distance / speed.
Time taken to travel 425 miles would be = 425/58.3
Time ≈ 7.29 hours
Learn more about speed on:
https://brainly.com/question/14101278
#SPJ1