help marking brainliest
![help marking brainliest class=](https://us-static.z-dn.net/files/dee/52de5d8dc7792effd0c5e2ca336fcdf2.png)
Answer:
9-pack
Step-by-step explanation:
Price per roll for 4-pack = Pack price / Number of rolls in pack
= 2.25 / 4
= £0.56 (rounded off to nearest cent)
Price per roll for 9-pack = Pack price / Number of rolls in pack
= 4.50 / 9
= £0.50
From here, we can see the 9-pack is of better value.