What is the unit rate for Fred's Sub Shop?
$10 for 2 subs
$5 for 1 sub
$1 for 1/5 of a sub
$30 for 6 subs
2. What is the slope-intercept equation for the cost of a sub at Fred's Sub Shop?
y = 2x
y = 10x
y = 5x
y = 5x +2
![What is the unit rate for Freds Sub Shop10 for 2 subs5 for 1 sub1 for 15 of a sub30 for 6 subs2 What is the slopeintercept equation for the cost of a sub at Fre class=](https://us-static.z-dn.net/files/d32/8763c5d87bb5d25d6827ade60d070952.jpg)