What is the unit rate for Fred's Sub Shop?

$10 for 2 subs

$5 for 1 sub

$1 for 1/5 of a sub

$30 for 6 subs

2. What is the slope-intercept equation for the cost of a sub at Fred's Sub Shop?

y = 2x

y = 10x

y = 5x

y = 5x +2​

What is the unit rate for Freds Sub Shop10 for 2 subs5 for 1 sub1 for 15 of a sub30 for 6 subs2 What is the slopeintercept equation for the cost of a sub at Fre class=