Respuesta :

hey!

Given ,

Price of 4 cups = $3.28

Price of 1 cup = $3.28/4 = $0.82

Answer:

Step-by-step explanation:

4 cups = 1 pint

$3.28/4 = .82 per pint

ACCESS MORE