Respuesta :
hey!
Given ,
Price of 4 cups = $3.28
Price of 1 cup = $3.28/4 = $0.82
Given ,
Price of 4 cups = $3.28
Price of 1 cup = $3.28/4 = $0.82
Answer:
Step-by-step explanation:
4 cups = 1 pint
$3.28/4 = .82 per pint