Respuesta :
Answer:
$15.6
Step-by-step explanation:
Based on the given information, it is $15.6. However, it never specified how many hours she works a day and how many days of the week she works, so we must assume it is just 624/40.
Answer:
minimum amount Tamara needs to earn per hour = 15.6.
Step-by-step explanation:
40 × x = 624
x = 624/40 = 156/10 = $15.6 per hour.
please give me brainliest .:-)