Help does this even make sense
![Help does this even make sense class=](https://us-static.z-dn.net/files/dc5/951ce44d92153502eab35341bb2b302a.jpg)
Answer:
You can set two simultaneous equations and solve it
Let the cost of a plate be x, and the cost of a cup be y.
5x + 4y = 19.6 --- 1
6x + 5y = 23.8 --- 2
25x + 20y = 98 --- 3
24x + 20y = 95.2 --- 4
3 - 4 : x = 2.8
Sub x = 2.8 into 1
5(2.8) + 4y = 19.6
4y = 5.6
y = 1.4
so 1 plate costs 2.8 dollars and 1 cup costs 1.4 dollars
hope this helps!!! please mark brainliest!!!!