The dot plot shows the cost per bar of different brands of granola bars. A new brand of a granola bar is sold in packages of 6 for $2.52. Based on its cost per bar, how does the new brand of granola bars compare to the other brands?
Answer the questions with "Ture or false"
![The dot plot shows the cost per bar of different brands of granola bars A new brand of a granola bar is sold in packages of 6 for 252 Based on its cost per bar class=](https://us-static.z-dn.net/files/d68/7b564b783f2368b2302dfadbfe17d675.png)