If 2 things sell for 4 dollars, we divide the money by the number of things to get how much money per thing.
So, 10/5 = 2
The things will cost $2 each.
Same thing.
If 100 rolls cost $11.68, then
11.68 divided by 100 will give us the price per roll.
11.68/100 = 0.1168
Each roll will cost 0.1168 dollars.