aerriyannapeterson aerriyannapeterson 30-03-2022 Mathematics contestada Jasmine bought a total of 48 cupcakes. Each cupcake cost $0.55, including tax.Of the cupcakesshe bought, 5/8 were vanilla cupcakes. What was the total cost of only the vanilla cupcakes?