Can you guys please help me with all these questions I will give you the brainliest answer just please help
![Can you guys please help me with all these questions I will give you the brainliest answer just please help class=](https://us-static.z-dn.net/files/d0e/597034e2c6de3ec8a06fa85e18f57255.png)
Answer:
brand b
Step-by-step explanation:
to find the unit price you have to divid the # of items but the price
so for brand a you would do
1.54/36 which equals 0.04
and for brand b you would do
1.66/48 which equals 0.03
brand b is cheaper by 0.01