jullicediaz8
jullicediaz8
20-03-2022
Mathematics
contestada
8 apples cost $1.44 how mucho is 1 cost
Respuesta :
Intriguing456
Intriguing456
20-03-2022
Answer:
$0.18
Step-by-step explanation:
apple(s) : price
8 : $1.44
4 : $0.72
2 : $0.36
1 : $0.18
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
ACCESS MORE
Otras preguntas
Find value of x : [tex] \tt54x + 1 = 55[/tex]
The table below represents a linear function f(x) and the equation represents a function g(x): x f(x) -1 -5 0 -1 1 3 g(x) = 4x + 3 Part A: Write a sentence to
A man buys eggs at GH 4.50 per crate of 30 eggs. He finds that 20% of the eggs are broken but sells the rest at GH¢ 3.00 a dozen. Find his percentage profit to
32 = q over 2. I don’t know please help me
Task 1 - Identify whether the following sentences are Simple, Compound or Complex. Highlight the dependent clause and circle the conjunction. a. Mr. Smith did n
The Patel family made a 6-pound turkey for dinner. If each person will eat 1/2 of a pound, how many people will it take to finish the turkey?
Adolescents typically experience what psychologists call a personal fable (the sense that they are different than everybody else) and imaginary audience (a heig
I need some help please
Read the sentences and correct the pronoun errors . 1.Aady has not taken her medicine yet 2.I walked to the store , but she was closed 3. The puppies ate from
1 Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles will be used. Consider the functions given below. P(s) = 35²1 Match each expression w