contestada

b) A soft-serve ice cream shop charges $0.70 per ounce of ice cream. Ms. Evans bought 3.5 ounces.
How much did she spend?

Respuesta :

Answer:

2.45

Step-by-step explanation:

0.7 times 3.5 = 2.45

ACCESS MORE