Shay wants to buy a bag of honeycrisp apples. One bag has a cost of $6.00. If There are 12 apples in each bag, what is the unit price per apple.
Show your work.
![Shay wants to buy a bag of honeycrisp apples One bag has a cost of 600 If There are 12 apples in each bag what is the unit price per apple Show your work class=](https://us-static.z-dn.net/files/da7/643aad98c31e171452cd36b243ac0124.png)