Respuesta :
Answer:
$30
12/6 = 2
12/6 = 215 x 2 = 30
Step-by-step explanation:
I hope it will help you...
[tex]kai6417[/tex]
#carryonleraning
Answer:
Step-by-step explanation:
First find the unit rate.Then using unit rate , find cost of 15 cans
cost of 1 can = 12 ÷ 6 = $ 2
Cost of 15 cans = 2*15 = $ 30