Respuesta :

Answer:

$30

12/6 = 2

12/6 = 215 x 2 = 30

Step-by-step explanation:

I hope it will help you...

[tex]kai6417[/tex]

#carryonleraning

Answer:

Step-by-step explanation:

First find the unit rate.Then  using unit rate , find cost of 15 cans

cost of 1 can = 12 ÷ 6 = $ 2

Cost of 15 cans = 2*15 = $ 30

ACCESS MORE