Respuesta :

Answer:

$7.20 for 12 rolls

Step-by-step explanation:

let x = the price of one roll

5x = $3

x = $3/5

12 • x = total cost

12 • $3/5 = total cost

$36/5 = total cost

$7.20 = total cost

ACCESS MORE