how can I find this answer
![how can I find this answer class=](https://us-static.z-dn.net/files/de5/9cce3eeed11a35e51a89b050cf4c5df8.jpg)
Answer:
No
Yes
No
Step-by-step explanation:
8 glitter wands for $50. 50/8 = $6.25 for each glitter wand.
1) 4 sparkle wands for $20. 20/5 = $4 for each sparkle wand.
Does NOT have same price per wand as glitter wands.
2) 6 fairy wands for $37.50. 37.5/6 = $6.25 for each fairy wand.
Has the same price per wand as glitter wands.
3) 10 glow wands for $65. 65/10 = $6.50 for each glow wand.
Does NOT have same price per want as glitter wands.
Hope that helps!