Based on the details given, the following are true:
The fixed cost will not change as the production amount is still below 24,500 units. Incremental manufacturing cost will therefore be:
= Direct material + Direct labor + Variable overhead
= 7.70 + 4.70 + 2.20
= $14.60
This will include all costs that are not fixed.
= Incremental manufacturing cost + Sales commissions + Variable admin expense
= 14.60 + 1.70 + 1.20
= $17.50
Find out more on incremental manufacturing cost at https://brainly.com/question/8527680.