Respuesta :
Answer:
$0.995
for each jar you buy for $1.99 you get one for free..
if you pay $1.99 you will get 2 jars, so the price you pay per jar with this offer is the half, 1.99÷2= 0.995
0.995 per jar hope this helps u in the future my boy