I NEED HELP WITH THIS RIGHT NOWWWW OK SO HERE IS THE MATH PROBLEM
A shoe store was havong a sale where 2 pairs of Brand A shoes cost $23.10 and 3 pairs of Brand B shoes cost $35.85. Which brand is the better buy?
PLSSS SOMEBODY HELP MEEEE