Respuesta :

Answer:

5 candy bars

Step-by-step explanation:

one candy bar costs $1.15

You have $5.75

To find out how many candy bars you can buy with $5.75, you would divide it by the $1.15

5.75 / 1.15 = 5

You can buy 5 candy bars with the money that you have, which is $5.75

Answer:5
Explanation
1.15 x 5= 5.75
ACCESS MORE