Respuesta :

Answer:

I think the quick market because you could buy 6 apples for $2.52

Step-by-step explanation:

Answer:

 quick market

Step-by-step explanation:

The average cost of an apple at the quick market is ...

  $1.26/(3 apples) = $0.42/apple

The average cost of an apple at the stop & save is ...

  $2.40/(5 apples) = $0.48/apple

The quick market has apples at lower cost.