A teacher buys a binder for $3.00 and a weekly planner for $9.25 for each student in their classroom. The teacher spends a total of $490.00 for all of the binders and weekly planners. How many students does she have

Respuesta :

Answer:

40

Step-by-step explanation:

Add 9.25+3 then divide 490 by 12.25

ACCESS MORE