buying 12 pencils for $3.00
![buying 12 pencils for 300 class=](https://us-static.z-dn.net/files/de0/350eec20dc6450592a5565a00cbaabd6.png)
If Your trying to find the price of one pencil..
Answer:
4
Step-by-step explanation:
Pencil divided the cost
12/3 = 4