The percentage for the cost of sales is 65.21% in 2015. The percentage for the cost of sales is 65.41% in 2014.
It should be noted that the percentage for the cost of sales in 2015 was calculated as:
= Cost of sales / Net sales
= 36665/56223 = 65.21%
The percentage for the cost of sales in 2014 was calculated as:
= Cost of sales / Net sales
= 34941/53417 = 65.41%
Read related link on:
https://brainly.com/question/25760475