joselynm421 joselynm421 30-11-2021 Mathematics contestada Which rate describes a unit rate of 6:1? A.) 12 tires for 3 cars B.) 30 miles for 5 hours C.) $35 for 5 set of markers D.) 45 miles in 9 hours