When you mail a package that weighs more than one ounce, the Post Office charges 34 cents for the first ounce and 23 cents for each additional ounce.

Write a mathematical model of this question (in words). Let N stand for the number of ounces.
Total Cost =

How much does a package that costs $2.18 weigh?