What does the graph below show?
A: 5 gallons cost $12
B:each gallon cost $3
C:each gallon cost $4
D: 8 gallons cost $24 ​

What does the graph below show A 5 gallons cost 12 Beach gallon cost 3 Ceach gallon cost 4 D 8 gallons cost 24 class=