100 points & brainliest if you get it correct!
![100 points amp brainliest if you get it correct class=](https://us-static.z-dn.net/files/d6b/0ef6634f3d20fbaebf4a09d6059f9d27.png)
![100 points amp brainliest if you get it correct class=](https://us-static.z-dn.net/files/d47/851475f4e76a375541e8659ada463222.png)
Answer:
1. Brand 1 has a better unit price of (about) $2.14.
2. Brand 1 is the better deal.
$2.14/lb is the unit price of this brand.
Step-by-step explanation:
Question 1:
B1: $12.19 / 5.7 lbs = about $2.14
B2: $2.15
$2.14 < $2.15
Answer:
A and D im pretty sure
Step-by-step explanation:
Brand 1 has a smaller unit price