Samara89
Samara89
02-11-2021
Mathematics
contestada
Will give brainliest answer
Respuesta :
hayleemohammed3
hayleemohammed3
02-11-2021
Answer:
I believe it's 40/ 20 I'm sorry if it's wrong..
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Kiara is making a smoothie, for every cup of strawberries she wants to use 1/3 of a cup of blueberries. If she uses 3 cups of strawberries, how many cups of blu
A formula calls for 0.6 mL of a coloring solution. Using a 10-mL graduate calibrated from 2 to 10 mL in 1-mL units, how could you obtain the desired quantity of
A student took the weighted average of the isotopes that make up one element. What was the student trying to determine? the atomic number of the element the ato
Compute a value for DAB for a system of argon (A) and oxygen (B) at 294 K and atmospheric pressure.
How to evaluate rational expressions
Is "Cary is a drummer in a band" a run off sentence or fragment?
Guidelines for the use of topical antifungals in children are frequently the same as those for adults. However, safety and dosage recommendations have not been
Where is North America on the globe. A.) Northern Hemisphere B.) Equator C.) Southern Hemisphere D.) None
3. Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 ju
Can someone help me please lol :) WILL MARK BRAINLIEST!!