Can someone pLEASE HELP ASAPPPP
I NEED THIS TO FINISH PLEASE :p
THANNKS YOU !!
![Can someone pLEASE HELP ASAPPPP I NEED THIS TO FINISH PLEASE p THANNKS YOU class=](https://us-static.z-dn.net/files/d9e/eee9ef9f47d05e11a55b4cb6b5a1c074.png)
Answer: $5 for each eraser
Step-by-step explanation:
$5 in magazines ( 1 magazine )
? in erasers ( 4 erasers total )
$25 in total
step 1. 25-5= 20
step 2. 20/4= 5
step 3. $5 = each eraser (some expensive erasers)
Answer: Each eraser cost 5$
Step-by-step explanation: magazine for 5$ and four erasers. if you count by fives and do 5$ magazine but spent 25$ it would be 5$ because 5$x5$=25${data-answer}gt;.