marking brainliest!! a random sample of students was surveyed and asked to list their grade level and wether or not they have a pet. Results are shown in the table below

Answer:
37%
Step-by-step explanation:
10 + 10 + 17 = 37 with pets
20 + 29 + 14 = 63 with no pets
63 + 37 = 100 students regarding pets or no pets
37/100 = percentage of students with pets
37/100 = 0.37 = 37%
Hope This Helps! •v•