terry pays $18 per year to purchase music at reduced prices. last year, she paid $17.30 each for 3 CDs nd 24.65 each for 4 DVDs. how much did she pay in total? show your work please.

Respuesta :

Answer:

168.50 per year

Step-by-step explanation:

17.30 x 3 = 51.90

24.65 x 4 = 98.60

98.60 + 51.90= 150.50 + 18 = 168.50

ACCESS MORE
EDU ACCESS