jellaajennious jellaajennious
  • 30-12-2016
  • Mathematics
contestada

Julie sells fresh apples at the farmer’s market for $5 per pound. if you have $30, how many can you purchase

Respuesta :

IneedaTutor
IneedaTutor IneedaTutor
  • 30-12-2016
6

You can buy sis apples
Answer Link
Daskaaa Daskaaa
  • 30-12-2016
if each apple weighs one pound, she can purchase 6
Answer Link

Otras preguntas

The diagram below shows a process that occurs in Earth's mantle. What process is show, and how does it affect the movement of tectonic plates?
Your Language SkillsNeither his father nor his mother (play, plays) the new game
Protein is _______ when carbohydrates are scarce. A. burned for energy B. stored as glycogen C. used to build muscles D. stored as fat
Give an example of a decomposer. Explain what would happen if decomposers were absent from a forest ecosystem.
How does the author's purpose influence the focus of each text.
what was one of Galileo’s contributions to science
what is 1/7 divided by 8
X + 7/8 = 4 A.x = 4 7/8 B.x = 3 1/8 C.x = - 3 1/8 D.x = - 4 7/8
Which was not a progressive movement reform? a) direct election of U.S. Senators b) measures for recall elections c) hiring professional city managers d) creati
The first Qin emperor created a strong but lenient government allowing people to keep weapons. True or False?