emilylovesarizona696 emilylovesarizona696 18-10-2021 Mathematics contestada Annabelle went to the beach for the day and rented a surfboard. The surfboard rental was $7.00 per hour plus a rental fee of $12.00. which equation could Annabelle use to find the total cost of renting a surfboard for the amount of hours?