Mad1dingPikAvilliva Mad1dingPikAvilliva
  • 27-12-2016
  • Mathematics
contestada

isabella bought 1.1 kilograms of top quality hamburger meat at $5.00 per kilogram. how much did it cost?

Relax

Respuesta :

diene
diene diene
  • 27-12-2016
1.1 kg * $5 / kg = $5.50
Answer Link

Otras preguntas

Which best corrects the phrase fragment? Frogs and mallard ducks swim. In the secluded pond. a. Frogs and mallard ducks. Swimming in the secluded pond. b. In
How do historians and learn about people who lived in the earliest historical eras.
What is the relationship between railroads and cities
What is the answer 174 divided by 6
Irrational numbers can never be precisely represented in a decimal form. Why is this?
What is it called when a poet directly addresses a person or thing that cannot respond?
Which list represents the sequence of social positions in the feudal hierarchy (starting from the uppermost tier)?
zebras can amazingly hide from lions because of their black and white strips..underline the adverd in the sentence
Why is HBrO a weaker acid than HBrO3? A. The HO bond in HBrO is less polar than the HO bond in HBrO3 B. The HO bond in HBrO is more polar than the HO bond in HB
true or false? Rising sea levels are a possible global consequence to a change in local environments.