Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️