normanbailey09 normanbailey09 26-09-2021 Mathematics contestada - Justin bought 5 pounds of fish for $20. At that rate, how many pounds can he buy for $50? How many pounds can he buy for $44? How many pounds can he buy for $46? What is the unit rate?