carleebea55 carleebea55 17-09-2021 Mathematics contestada PLEASE HELP !!! no links :) A cheer team purchased uniforms that cost $1180. The initial cost is $340, and the uniforms cost $56 each. How many uniforms in the school purchase? i need the equation and answer pls !!