Answer:
the total cost is 1314
Step-by-step explanation:
Because 9 times 146 =1314
Answer:
1,314
Step-by-step explanation:
You multiply the each value by the total value.
Each board is 146 bucks, and if there are 9 boards, you multiply them.
146 * 9 = 1314